Signováno nečitelně - Setkání s dědou hřibem

Akvarel na kartonu, 30 x 45 cm, signováno autorsky tužkou nečitelně vpravo dole, datace 1956, rámováno v dobovém uměleckém rámu s patinovaným povrchem.
Krásný pohádkový motiv naprosto stylem provedení odpovídá době vzniku díla, kdy se již v malbě silně projevují moderní prvky.
O díla autorů pohádkových motivů narůstá v posledních 10 letech značný zájem ze strany sběratelů, tyto motivy překonávají cenově všechny mantinely v historii aukčních cen (Trnka, Lada, Sekora, Panuška, aj.)
Předkládané umělecké dílo původně pochází ze skvělé umělecké sbírky českých krajanů žijících ve Vídni.
Krásná kompozice s nadčasovým pohádkovým motivem navíc zdařile umělecky provedeným! Na Západě jsou díla malovaná technikou akvarelu ceněna daleko více než olejomalby právě pro neopravitelnost případné chyby u akvarelu, kdy naopak u olejů lze přemalovat každý omyl. Proto u akvarelu každá barevná skvrna už zůstává trvale na ploše bez možnosti další barevné škály. Pro náročnost této malby se značná spousta malířů této technice vyhýbá.

Signováno nečitelně
56679. Setkání s dědou hřibem
Dražba ukončena:04.03.2021 21:53:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 100 Kč