Signováno nečitelně - Stavba chrámu sv. Víta v Praze

Kombinovaná technika, 55 x 36 cm, signováno nečitelně vpravo dole, rámováno pod sklem ve vídeňském uměleckém autorském galerijním honosném rámu s bohatým ornamentálním zdobením po obvodu.
Vizuálně velmi přitažlivý pražský výjev z palety poučeného malíře jistě potěší nejen patrioty historické architektury Prahy, ale díky světoznámému Chrámu sv. Víta v Praze je tento námět zajímavý i pro zahraniční sběratele.
Na obraze je vynikajícím bravurním malířským provedením zachyceno budování posvátného křesťanského Chrámu sv. Víta v Praze na Pražském hradě, dnes jedné z nejvýznamnějších církevních architektonických monumentálních staveb v Evropě! Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha a Panny Marie (často zkráceně, dle původního zasvěcení, jen katedrála svatého Víta či svatovítská katedrála) je nejvýznamnější český římskokatolický kostel a dominanta Pražského hradu. Již od desátého století je svatovítský kostel sídelním kostelem biskupa pražské diecéze, roku 1344 povýšené na arcidiecézi. Při této příležitosti byla zahájena stavba trojlodní gotické katedrály se třemi věžemi, přerušená však husitskými válkami. Přes snahy o dostavbu a dílčí doplňky (vrchol jižní věže) došlo k dostavbě západní části s lodí a dvou věžovým průčelím až po pěti stech letech, od roku 1873 a slavnostně byla dokončena roku 1929 k tehdy předpokládanému tisíciletému výročí úmrtí svatého Václava, zakladatele kostela.
Po dešifrování autorství nepochybně stoupne hodnota tohoto pozoruhodného galerijního vynikajícího díla. Zcela unikátní a mimořádná výjimečná investiční a sběratelská skvělá nabídka!

Signováno nečitelně
56689. Stavba chrámu sv. Víta v Praze
Dražba ukončena:04.03.2021 22:27:03
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:6 500 Kč