Olej na plátně lepený na původní malířské lepence, 68 x 76 cm. Signováno nečitelně vpravo dole, rámováno v honosném autorském masivním uměleckém vídeňském bohatě ornamentálně vyřezávaném a profilově zdobeném zakázkovém galerijním rámu, povrchově upraveném plátkovým stříbrem!
Centrálním motivem tohoto uměleckého díla je zachycení ručních prací předení vlny včetně kolovrátku s početným zobrazením zúčastněných osob s bohatým folklorním krojovým dekorováním. Toto téma se objevuje ve folklorní tvorbě poměrně zřídka, ačkoliv tematicky v dané době bylo naprosto běžné, ruční práce zejména v zimních měsících byly součástí koloritu na dědině, kdy se při setkávání i upevňovaly sociální vazby a častokráte vznikaly i nové lidové písně. Vzhledem ke skutečnosti, že židovští sběratelé za 2. světové války se snažili ochránit své umělecké sbírky před rabováním, došlo zřejmě i u tohoto díla k částečnému odstranění signatury.
Unikátní galerijní dílo bude ozdobou každé perfektní folklorní sbírky. Jen hodnota rámu se pohybuje okolo 400€, hodnota tohoto brilantního díla je v rozpětí 1500 – 2200€.