Olej na malířské lepence, 22 x 32 cm, signováno vlevo dole Vít Skála, vzadu přípis s určením lokality. Pozdější signatura.
Krásná malebná mistrovská práce od skvělého krajináře, vznikla při jeho pobytu na Horňácku, kde namaloval celkem šest tematicky obdobných prací, vždy však z jiné horňácké obce.
Dílo pochází z vynikající umělecké sbírky folklorního malířství z Moravského Slovácka se zaměřením na Horňácko. Jedna z posledních možností získat nedostupná díla z Horňácka, neboť nabídka těchto děl již končí. Ojedinělá nabídka!
Vít Skála - Narodil se 18. 1.1883 v Praze a zemřel 28. 7. 1967 v Terezíně.
Pochází z malířské rodiny. V letech 1899-1906 studoval na pražské akademii u prof. Pirnera. Ve své tvorbě se věnoval jak krajinářství, tak i figurální tvorbě. V jeho tvorbě významné místo zaujímají obrazy z Valašska a Slovenska, z nichž velkou část zakoupil prezident T.G. Masaryk. Věnoval se též „domácímu loutkovému divadlu“, v letech 1936-1939 byl redaktorem časopisu Loutkář. Působil i jako scénograf a režisér. Vystavoval v Čechách i v zahraničí.