Štefek J.  - Zimní radovánky – Hrubá Vrbka (Horňácko)

Olej na malířské lepence, 30x50 cm, signováno autorsky vpravo dole, rámováno v uměleckém profilovaném vkusném rámu.
Moderně pojatá malba zachycuje sáňkování na svazích Horňácka ve 40. letech 20. století, kdy ještě byly přívaly sněhu běžné. Zobrazení sněhuláka spolu s několika postavami nadšených sáňkařů s dobovými sáňkami rozdováděným psem výborně zachycuje atmosféru zimy na Horňácku.
Obraz pochází z vynikající umělecké sbírky folklorního malířství Moravského Slovácka se silným zaměřením na Horňácko. Dnes již vzácná zimní scenérie z konta malebného Horňácka, obec Hrubá Vrbka, ležící na samé hranici se Slovenskem. Tematicky raritní dílo, vzniklo při krátké návštěvě umělce na Horňácku. Sběratelsky vyhledávaná tématika.

Štefek J.
56688. Zimní radovánky – Hrubá Vrbka (Horňácko)
Dražba ukončena:04.03.2021 22:02:40
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 600 Kč