Střední Asie, 1. pol. 20. stol. - Textilní dekorativní ozdoba velbloudů nebo koní

86x95 cm. Tkaninu tvoří podélný panel zdobený technikou sumak, vyplněný rozměrnými kosočtverci podél podélné osy. Po stranách tkaniny vybíhá široký pruh třásní, které vystupují z kovových stonků. V dolní části panelu je výrazné rozšíření několika pruhy třásní opět s užitím kovových pruhů.
Berevná skladba: Hlavní barvou tkaniny je výrazně červená ve 2 odstínech kombinovaná s červeno hnědou a černou. Panel je lemován pruhem okrové barvy na kraji s kovovými nášivkami.

Pozn.: Mírně poškozeno.

Střední Asie, 1. pol. 20. stol.
27762. Textilní dekorativní ozdoba velbloudů nebo koní
Dražba ukončena:13.02.2019 19:20:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 100 Kč