Doba vzniku: konec 19. stol. - začátek 20. stol.
Rozměr: 248x138 cm, qualiče (kobereček)
Materiál: osnova vlna, útek vlna, vlas vlna, uzel: perský-asymetrický, nomádsky vázaný.
Hustota vazby: 6400/dm2, velmi jemný
Jomudský kmen s rozsáhlou výrobou koberců, kromě Turkmenistánu také v Iránu při Kaspickém moři. Jomutové užívají nejméně tři typy gölů - kosočtverečný dyrnak, protáhlý kepse a nejstarší tanuk nuska.
Koberec byl tkán nomádsky.
Popis: středové pole na indigovém základu s abrašem je pokrytá güly v řadách a po diagonále. Pole představuje rozkvetlou zahradu s jezírky a s kvetoucí skálou. Bordura je širší na osnovních koncích. Tři pruhy bordury jsou pokryty květy střídavých barev. Okraj koberce s osnovními třásněmi s řadou uzlů má utkané plátno cca 1 cm.
Stav zachování: koberec je zachovalý, lehce poškozený od molů. Snadno opravitelné.