středoevropský malíř kolem roku 1810 - Alpská rakouská scenerie

Olej na plátně, 52x42 cm. Nesignováno. Okolo roku 1810 rámováno v uměleckém masivním zakázkovém dobovém zámeckém rámu bohatě profilovaném. Dílo původně pochází z velmi kvalitní zámecké sbírky.
Dílo z období biedermeieru citlivě namalováno zkušeným venkovským krajinářem zachycuje dobovou atmosféru poklidu venkovského alpského údolí s přirozeným oživením oblohy letícího ptactva a postavou v dolní části díla.
Nepochybně se podařilo velmi zdařile autorovi zachytit dobovou architekturu několika církevních a zámeckých staveb, podle kterých lze do budoucna rozpoznat přesněji oblast krajiny, kde dílo vzniklo. Následně lze určit okruh malířů, kteří v této době a lokalitě působili. Nezanedbatelným znakem je i rozhodně galerijní provedení díla.
Obdobná mistrnost díla se na zahraničních aukcích pohybuje v rozmezí od 800 do 1200 €. Navíc dílo z tak vynikající provenience a s takovou kvalitou malby je vždy investorskou výzvou se sběratelským podtextem a nadějí, že bude v budoucnu určen autor tohoto díla, kdy následně jeho cena značně naroste. V současné době nabídky kvalitní zámecké malby se na trhu s uměním již vyskytují jen namátkově. Toto velmi kvalitní dílo v původním vídeňském rámu z roku 1810 je ojedinělou nabídkou a příležitostí! Rare

středoevropský malíř kolem roku 1810
56523. Alpská rakouská scenerie
Dražba ukončena:04.03.2021 19:17:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč