Turanský V. - Chalupa z Velkej (Horňácko)

Olej na malířské lepence 50 x 60 cm, signováno autorsky vlevo dole, vzadu přípis Velká – Horňácko. Prosluněná krajina na Horňácku v popředí s chalupou, za níž se tyčí kopce Malých Karpat, je dokumentem Horňácka, svébytné enklávy sevření mezi Slovenskem a cípem jižní Moravy, která je známá v obci Velká folklorním festivalem „Horňácké Slavnosti“, dále v rámci Horňácka mimořádnými umělci – Sup, Sylla, Syllová, Juraj Mandel, Cyril Mandel, Uprka Joža, Uprka Franta, Vojtěch Pernica, Antoš Frolka. Lyricky pojatá malba v reprezentativním formátu původně pochází z vynikající folklorní malířské sbírky se zaměřením na Horňácko. Vzácná příležitost získat dílo se vztahem k Horňácku! Malíř dílo vytvořil při návštěvě Velké nad Veličkou, kde zajížděli i mnozí další umělci (Braunerová, Jirásek, T..F. Šimon, K.V. Mašek, atd.)

Turanský V.
56587. Chalupa z Velkej (Horňácko)
Dražba ukončena:04.03.2021 20:26:11
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 500 Kč