počátek 20. stol.
Rozměr: 293x198 cm, malý qali
Materiál: osnova vlněná na začátku a konci zatkaná plátnovou vazbou cca 2 cm světlou barvou, útek vlna, vlas vlna, uzel perský - asymetrický nomádsky vázaný.
Hustota vazby: 3 600/dm2, velmi jemný
Popis: Středové pole má typicky červeno hnědý základ na němž jsou pravidelně v řadách a po diagonále rozloženy göly (gol, gul, gole) v perštině znamená květ, nebo růže. Göly tohoto koberce jsou typu kepse.
Bordura je typická pro jomutský kmen a to na osnovních koncích je značně širší, než v délce. Malé guly v řadách zaplňují širší pruhy bordury červeno hnědého základu. Hlavní pás bordury kolem dokola je na bílém základu.
Stav zachování: Koberec je velmi zachovalý, nebyl napaden hmyzem. Jen okrajová rulička je třeba místy opravit (prodření). Oprava je velmí snadná. Vlas není ošlapaný.