Turkmenistán - Koberec Saryk

Turkmenský kmen Saryků
Doba vzniku: počátek 20. století
Rozměr: 387x230 cm střední qali
Materiál: osnova světlý kozí chlup, útek vlna, vlas vlna zimní střiže, uzel perský - asymetrický.
Hustota vazby: 3 000/dm2 velmi jemný
Popis: Středové pole koberce typicky červeného základu s abrašemi. Abraš je nepravidelné vybarvení, které se častěji objevuje u nomádsky tkaných koberců. Některé manufaktury vytvářejí abraše uměle, aby nebyly plochy jednolité. Ve středovém poli jsou tři řady göů typu Saryk v šesti řadách nad sebou. Široká bordura je na čtyřech stranách stejně široká. Okraje po osnově jsou zatkány v plátnové vazbě v okraji ke třásním s ruličkou ze dvou barev přírodní bílé a hnědé.
Stav zachování: koberec je třeba vyčistit, byl napaden moly, které byly odstraněny. Koberec je ve velmi dobrém stavu, neošlapaný.

Turkmenistán
11811. Koberec Saryk
Dražba ukončena:28.06.2017 21:28:25
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 800 Kč