Malý - Pražský motiv

Olej na kartonu, 53x42 cm, signováno vlevo dole Malý, rám.

1874, Praha - 1935, Praha
Student AVU (1900-1906; prof. Brožík, Schwaiger). Nejdříve se zabýval pražskými motivy, ale poté ho jeho záliba v barevnou sytost zavedla na Chodsko, kde se věnoval selským motivům. Tvořil i v oblastech Moravského Slovenska a okolí Uherského Brodu. Jeho dílo z Chodska bylo po výstavě ve Vídni hodnoceno velice kladně v Anglii i Francii.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

2213. Pražský motiv
Dražba ukončena:27.05.2015 19:35:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 000 Kč