Olej na plátně, 90 x 68 cm, signováno autorsky vlevo dole, odborně restaurováno, rentoilováno (nažehleno na podkladové plátno, vyměněný zničený blindrám), rámováno v honosném autorském galerijním vysoce profilovaném rámu se stříbrnou patinací.
Obraz odborně vyčištěn a je ve vynikajícím stavu.
Autor zachycující hospodářská zvířata jen výjimečně zakomponoval do děje lidské postavy. Při svých cestách na Moravské Slovácko však chtěl udělat radost svému hostiteli a namaloval jeho dceru, čímž vznikla raritní práce z pohledu na celkovou tvorbu malíře, která vykazuje nedostatek figurální tvorby. V české umělecké malbě lovnou zvěř hodnotně malovali malíři – Číla, Lolek, Šovánka, Židlický, Hauptmann – Sedláček a oproti tomu pouze jediný malíř se věnoval mistrovsky ztvárněním hospodářských zvířat, a to V. Popelka, jehož díla jsou zastoupena v mnoha státních i soukromých galeriích.
Předkládané dílo jako raritní s kompozicí vybočující z malířovy dikce určitě zaujme sběratele umění. Obraz pochází ze skvělé umělecké sbírky folklorní malby zaměřené na Moravské Slovácko, se silnou specifikací na Horňácko. Dílo z této sbírky jsou zásadně kvalitativně prověřena a citlivě vybrána za dobu sbírání téměř 30 let na trhu s uměním. Mimořádná umělecká nabídka!
Popelka Vojtěch Hynek (1888 - 1971) – Narodil se 13. 12. 1888 v Praze - Smíchově. Malíř ve Strašnicích v Praze. Žák prof. E. Dítěte a Jakesche na umělecko-průmyslové škole v Praze, poté na akademii výtvarného umění v Praze u prof. Schwaigra.