Tempera na kartonu, 57 x 77 cm, signováno autorsky vlevo dole, datováno 47 (1947), rámováno v dobovém autorském masivním uměleckém rámu s patinovaným zlatým povrchem. Panorama horské krajiny s vynikající brilantní kompozicí s respektem pro vystižení děje prozrazuje vysokou poučenost malíře s rozvržením tématu a s nasazením odpovídající barevné škály, avšak výborně se prolínající. V této kvalitě se na trhu s uměním téměř nevyskytuje. Dílo pochází původně z vynikající umělecké sbírky českých krajanů žijících ve Vídni.
O autorovi: Josef Vacke, vlastním jménem Josef Watzke (18. července 1907, Praha – 8. prosince 1987, Praha), byl český umělec a akademický malíř. V letech 1923 a 1924 studoval na soukromé škole u Ferdinanda Engelmülera a od roku 1925 až 1931 na Akademii výtvarných umění v krajinářské speciálce profesora Otakara Nejedlého. První studijní cestu podnikl v roce 1925 do Cagnes-sur-Mer a další cesty pak na Cap d´Agnes (1926), na Korsiku (1928), do Ponte du Suve u Toulonu (1930). S Nejedlého školou pobýval v Jílovém nad Sázavou, na Malé Skále u Turnova, na Hluboké, na Hrubé Skále, ve Vlastislavi a v Středohoří. Během druhé světové války často pobýval na Sázavě a na Vysočině. Po roce 1946, kdy získal chalupu č.p. 91 v Křižanech, se stále častěji objevovaly v jeho díle obrazy z Podještědí. Od roku 1935 byl členem Klubu výtvarných umělců Aleš. Nejčastěji maloval krajiny a květiny. Častým motivem byly kytice, ojediněle i figurální motivy.