Václav Nedbal - Na vršku

Olej na překližce, 35x44 cm. Signováno vpravo dole Nedbal 1935. Rámováno.

o autorovi: 1881-1953
Václav Nedbal byl akademický malíř a spisovatel, malbu studoval v letech 1922-1926 na Uměleckoprůmyslové škole v Praze. V civilním životě působil jako učitel kreslení v Březnici, Rožmitále a v Praze. Dále pak jako školní inspektor v Praze a v Novém Městě nad Metují, kde ho umělecky inspiroval orlický kraj. Jeho syn Miloš volil profesi herce a pedagoga na pražské DAMU.

308781. Na vršku
Dražba ukončena:30.05.2021 20:03:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 300 Kč