Olej na kartonu, 33x34 cm. Signováno vpravo dole Václ. Seidl 1915. Rám, sklo.
o autorovi: 1886 – 1942
Malíř. Studoval na soukromé malířské škole Karla Reisnera, posléze na UMPRUM u F. Jeneweina, později ještě v ateliéru J. Schikanedera. Po odjezdu do Paříže jeden rok studoval na Academie Julian. Brzy pro svou tvorbu objevil Orlické hory, jejichž obrazy pravidelně vystavoval. Po 1. světové válce, kdy byl raněn a prodělal tyfus, se usadil na 10 let v Praze, pak se odebral natrvalo do Orlických hor, do Rychnova n. Kněžnou, kde maloval a vystavoval.