Václav Špála - Akt I.

Kolorovaný linoryt, 16x17 cm. Signováno vpravo dole tužkou V. Špála. Pozdější otisk. Signováno a kolorováno ne rukou autora. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1885 - 1946
Narodil se ve Žlunicích. Studoval pražskou AVU a na UMPRUM ornamentální kresbu. Přidal se k umělecké skupině Osma (Emil Filla, Bedřich Feigl, Max Horb, Otakar Kubín, Bohumil Kubišta, Willi Nowak, Emil Artur Pittermann, Antonín Procházka. Později se přidali Vincenc Beneš, Linka Scheithauerová-Procházková a Václav Špála). Jednalo se o mladou generaci absolventů AVU (všem bylo do 25 let), kteří se věnovali především expresionismu a fauvismu. Před 2. sv. válkou byl předsedou spolku Mánes.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

Václav Špála
46986. Akt I.
Dražba ukončena:15.07.2020 21:05:08
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 100 Kč