Václav Trefil

48731. Polní práce

popis: Kombinovaná technika, 35x46 cm. Signováno vlevo dole V. Trefil 40. Rám, pasparta, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1906, Přerov-Henčlov – 1906, Praha
Český ilustrátor, grafik, malíř, pedagog a typograf. V letech (1925 – 1931) studoval na pražské AVU (O. Nejedlý). Členem ČFVU, Syndikátu výtvarníků československých či SVU Aleš. Podnikl studijní cesty po Francii, Korsice, Itálii a Německu. Maloval zátiší a krajiny ve způsobu moderního realismu. Později i figurální malby, čerpající z polních prací. Vystavoval pravidelně v Olomouci, Zlíně, Prostějově a Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 16 000 Kč.

dražba ukončena: 27.08.2020 21:26:00

vyvolávací cena: 500 Kč

nebylo vydraženo