Valentin Držkovic - Děvčátko v kroji

Olej na kartonu, 65x49 cm, signováno vpravo dole V. Držkovic 36, rám, zaskleno.

1888, Velká Polom - 1969, Opava
Vystudoval gymnázium v Opavě. Poté se učil na AVU ve Vídni (1912-1920, prof. Jettmar a Schmutzer). Ve svých studiích pokračoval v Karslhure (1920-1921; prof. Bühler) a poté se vzdělával v Berlíně (1923-1924) a Paříži (1925-1926). Tvořil především krajinomalby a podobizny. Náměty pro svá díla nacházel zejména v na Opavsku, Těšínsku a Hlučínsku. Z podobizen patří k nejzdařilejším podobizny jeho ženy a bratra. Během svých studijních pobytů hojně vystavoval v zahraničí.

2358. Děvčátko v kroji
Dražba ukončena:27.05.2015 22:02:06
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:7 500 Kč