Viktor Pešek - Zámek Zelená hora u Nepomuku

Olej na plátně, 56x85 cm. Signováno vpravo dole Pešek. Rámováno.

Pozn.: Rozměr s rámem 74x101 cm. Vynikající krajinářská umělecká práce zachycující dobovou architekturu Nepomuku s panoramatickým provedením z první třetiny 20. stol. Výjimečná práce na trhu s uměním se vyskytující ojediněle.

o autorovi: Narodil se v Nepomuku roku 1900. Malíř krajin, podobizen a figurálních obrazů v Nepomuku. Studie UPM Praha 1918 - 1925, výstavy opakované v Nepomuku, náměty z rodného kraje a z Nepomuku. Pro hospodářskou záložnu namaloval významný obraz "Zrušení roboty na Nepomuku". Na zámku v Zelené Hoře řada jeho obrazů.
Jeho obrazy jsou již se vztahem k městu Nepomuku zcela rozebrány! Velmi dobrá sběratelská a investiční položka, vysoce kvalitní malba, ojediněle v této kvalitě na trhu s uměním.

46436. Zámek Zelená hora u Nepomuku
Dražba ukončena:25.06.2020 19:34:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 300 Kč