Viktor Polášek - Soubor 3 prací

1x dřevoryt a 2x akvarel, od 37x16 cm po 43x31 cm. Signovány V. Polášek. 2x pasparta, 1x volný list.

o autorovi: 1911 – 1989
Malíř, grafik, pedagog. Studoval u prof. Dillingera na Škole uměleckých řemesel v Brně a u profesorů Obrovského, Šimona a Thieleho na AVU v Praze. Pedagogicky působil na Rotterově soukromé výtvarné škole v Praze. Věnoval se krajinářské a figurální tvorbě, maloval zátiší. Se starší výtvarnou generací měl společné silné sociální cítění. Vytvořil řadu litografií a dřevorytů na motivy veršů různých básníků. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách mnoha českých galerií.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 38 000 Kč.

Viktor Polášek
28177. Soubor 3 prací
Dražba ukončena:13.03.2019 18:45:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:800 Kč