Viktor Polášek - V přístavu

Olej na kartonu, 57x85 cm. Signováno vpravo dole V. Polášek. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1911 – 1989
Malíř, grafik, pedagog. Studoval u prof. Dillingera na Škole uměleckých řemesel v Brně a u profesorů Obrovského, Šimona a Thieleho na AVU v Praze. Pedagogicky působil na Rotterově soukromé výtvarné škole v Praze. Věnoval se krajinářské a figurální tvorbě, maloval zátiší. Se starší výtvarnou generací měl společné silné sociální cítění. Vytvořil řadu litografií a dřevorytů na motivy veršů různých básníků. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách mnoha českých galerií.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 38 000 Kč.

Viktor Polášek
27379. V přístavu
Dražba ukončena:31.01.2019 20:22:33
Vyvolávací cena:900 Kč
vydraženo za:7 000 Kč