Vladimír  Silovský - Chrám sv. Víta

Lept, 33x25 cm. Signováno vpravo dole tužkou V. Silovský. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1891 – 1974
Malíř, grafik, ilustrátor, pedagog. Studoval architekturu na ČVUT, Uměleckoprůmyslovou školu v Záhřebu a ve speciálce prof. Švabinského na AVU v Praze, kde později sám vedl grafickou speciální školu a v letech 1958 – 1960 byl jejím rektorem. Autor řady grafických cyklů, patřil k předním reprezentantům české sociální grafiky 20. let minulého století. Ve 30. letech min. století vytvořil mnoho obrazů, zpodobňujících architekturu staré Prahy.

66488. Chrám sv. Víta
Dražba ukončena:13.10.2021 20:24:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 000 Kč

1 000 Kč 03.10.2021 23:45:06 5811