Vladimír Fortin - Růžové vyhlídky

Akryl na sololitu, 50x40 cm. Signováno vlevo dole Fortin. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Pochází ze sbírky houslového mistra Jaroslava Svěceného.

o autorovi: 1923 – 2005
Malíř. Studoval obor výtvarná výchova na Vysoké škole architektury a na PedF UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Vyučoval výtvarnou výchovu na odborných školách a na gymnáziích v Praze. Jako výtvarník se věnoval malbě portrétů, krajin a zátiší. Významnou součástí jeho tvorby jsou práce v duchu expresivní abstrakce. Vystavoval samostatně doma i v zahraničí, také se skupinou Tolerance, jejímž byl zakladatelem. Byl členem Nového sdružení pražských umělců a Sdružení výtvarníků ČR.

Vladimír Fortin
67062. Růžové vyhlídky
Dražba ukončena:10.10.2021 21:26:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 100 Kč