Akryl na sololitu, 50x40 cm. Signováno vlevo dole Fortin. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Pochází ze sbírky houslového mistra Jaroslava Svěceného.
o autorovi: 1923 – 2005
Malíř. Studoval obor výtvarná výchova na Vysoké škole architektury a na PedF UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Vyučoval výtvarnou výchovu na odborných školách a na gymnáziích v Praze. Jako výtvarník se věnoval malbě portrétů, krajin a zátiší. Významnou součástí jeho tvorby jsou práce v duchu expresivní abstrakce. Vystavoval samostatně doma i v zahraničí, také se skupinou Tolerance, jejímž byl zakladatelem. Byl členem Nového sdružení pražských umělců a Sdružení výtvarníků ČR.