Wilhelm Zlamal - Muzikanti

Pastel, 21x28 cm. Signováno vpravo dole W. Zlámal. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1915 - 1995
Český malíř německé národnosti. V letech 1934 - 1938 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Maxe Švabinského. Poté studoval ještě na Akademii výtvarných umění v Mnichově u Hermanna Kaspera. Wilhelm Zlamal se specializoval na krajinářství a portréty. Ve své tvorbě byl silně inspirován německým malířstvím. Jeho významným počinem je sgrafitová výzdoba vstupní haly hlavního nádraží ve městě Olomouc.

Wilhelm Zlamal
308819. Muzikanti
Dražba ukončena:02.06.2021 20:01:54
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 300 Kč