Wünsche Vilém - Pocta Slezsku

Umělecký tisk, 40 x 54 cm, signováno v desce vpravo dole V. Wünsche, rámováno v umělecké paspartě pod sklem v autorském ručně dekorovaném masivním galerijním rámu.
Vytištěné v slavné dílně firmy Neubert Praha. Plakát je kompletní neostřižen v původním autorském rozměru včetně dedikace na spodní straně! Sběratelství plakátové tvorby se v ČR teprve rozvíjí cca 10 let, v zahraničí se za umělecké plakáty výtvarníků platí vysoké sumy. Jednou z nejvýznamnějších sbírek českého sběratele tenisty Ivana Lendla byla téměř kompletní kolekce litografických plakátů se secesní tvorbou A. M. Muchy. Do budoucna zaznamenají sbírky plakátové tvorby nesmírný cenový vzestup, neboť se kvalitní plakáty stále dají na českém trhu s uměním koupit za poměrně nízkou cenu. V ČR jsou jen dvě státní sbírky plakátové tvorby – v UMP Praha a v UMP Brno.
Avšak několik skvělých soukromých sbírek prozíravých investorů již existuje! Nabízený plakát patří mezi zcela nedostupné, neboť není znám další exponát v tak výborném stavu. Mimořádná nabídka. Původně pochází ze skvělé umělecké sbírky českých krajanů žijících ve Vídni!

O autorovi: Vilém Wünsche (1. prosince 1900, Šenov – 3. května 1984, Šenov), byl český malíř, grafik a ilustrátor. Náměty své tvorby je spojen především s tematikou Ostravska a tamního života poznamenaného hornictvím. V letech 1922–1923 studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze (prof. Jaroslav Benda a Arnošt Hofbauer), poté přešel do soukromé školy Ferdinanda Engelmüllera, mezi lety 1924 až 1931 byl žákem Maxe Švabinského na Akademii výtvarných umění. V letech 1927–1928 studoval jako stipendista v Paříži. Jeho obrazy jsou zastoupeny ve sbírkách Národní galerie, Galerie výtvarného umění v Ostravě a jinde.

Wünsche Vilém
56575. Pocta Slezsku
Dražba ukončena:04.03.2021 20:09:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 04.03.2021 19:30:13 5966
500 Kč 03.03.2021 10:59:59 6264