Zdeněk Hajný - Svítání

Škrábaná litografie, 16x22 cm. Signováno vpravo dole Zdeněk Hajný 88. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1942 – 2014
Malíř, autodidakt. Studoval VŠZ v Brně, pak FF UK v Praze obor psychologie. Do r. 1983 přednášel psychologii a estetiku, pak ve svobodném povolání. Kromě malířství se zabýval psychologickou problematikou tvořivosti a transpersonálních jevů v umění. V r. 1994 otevřel duchovně orientovanou galerii Cesty ke světlu. Patří mezi představitele imaginativního proudu v českém malířství. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách UVM Vsetín, ČT Praha a v několika zahraničních galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 35 000 Kč

Zdeněk Hajný
42974. Svítání
Dražba ukončena:15.04.2020 21:00:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 300 Kč