Zdeněk Miler - Konvolut 2 prací

Kombinovaná technika - kresba, 8x10 cm a 8x6 cm. Nesignováno. Rám, sklo. Ilustrace k pohádce O modrém kocourkovi.

Pozn.: Poškozeno.

o autorovi: 1921 - 2011
Narodil se v Kladně. Svoji uměleckou činnost začal ve zlínských filmových atelierech a v roce 1945 začal pracovat v barrandovském studiu Bratři v triku, pod vedením Jiřího Trnky. Logo studia, tři kudrnatí malí kluci v námořnických tričkách, je jeho dílem. Nejvíce proslul animovaným seriálem o Krtkovi. Věnoval se také ilustracím dětských knih.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 80 000 Kč

Zdeněk Miler
66584. Konvolut 2 prací
Dražba ukončena:13.10.2021 22:00:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 800 Kč