Olej na kartonu, 20x35 cm. Signováno vpravo dole Zdeněk Novotný. Rámováno.
o autorovi: 1901 – 1974
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na UMPRUM v Praze u J. Bendy a na AVU v Praze grafiku u T. F. Šimona, také profesuru kreslení na ČVUT v Praze. Působil jako středoškolský profesor v několika moravských městech, naposledy ve Velkém Meziříčí. Ve volné tvorbě se zabýval malbou, především krajinou, a grafikou. Náměty čerpal z městských zákoutí, maloval také zátiší. Studijně procestoval mnoho evropských zemí. Vystavoval nejčastěji v moravských galeriích, jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách Horácké galerie v Novém Městě na Moravě, Galerie Vysočiny v Jihlavě a Krajské galerie ve Zlíně.