Zdenko Feyfar - Šítkovská věž

Fotografie, 39x11 cm. Signováno vpravo dole Feyfar. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám i papír mírně poškozeny.

o autorovi: 1913 - 2001
Fotograf. Studoval medicínu na UK v Praze, po zavření vysokých škol nacisty studoval na Státní grafické škole v Praze obor fotografie. Do konce války byl filmovým fotografem na Barrandově, pak profesorem na SGŠ v Praze. Jeho vzory byli Funke, Ehm a Skopec, ale i jeho otec Jaroslav Feyfar. Tvořil fotografie krajiny, portréty i snímky Prahy, rovněž snímky ze zahraničních cest. Byl členem SVU Mánes a skupiny Bilance.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč

Zdenko Feyfar
37312. Šítkovská věž
Dražba ukončena:13.11.2019 21:56:42
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 400 Kč