Eduard Boehm - Pocestný u horského jezera

Olej na plátně, 55x68 cm. Signováno vpravo dole E. Boehm. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 88 cm

Na nabízeném obraze Eduard Boehm představuje monumentální krajinu s charakteristickými rysy romantické malby. V levé dolní části obrazové plochy se nachází klidná hladina vody, nad níž se tyčí strmé horské masivy. Pravou stranu obrazu zaujímá břeh s několika vzrostlými stromy a cestou, po které kráčí osamělý poutník. Na pozadí se vyvyšují vrcholky hor částečně zakryté odlehčenými oblaky. Boehm zde docílil vyjádření vznešeného rázu krajiny, který vyzařuje z kontaktu tichého proudění vody se struhujícími srázy horských útvarů. Dojem výjimečnosti jednoznačně podtrhuje i kontrastní barevnost a pečlivá rukopisná technika. O malířových schopnostech vypovídá i skvěle vyjádřená vzdušná perspektiva. Jde o obraz vysoké hodnoty, který se vyznačuje velmi intenzivním výtvarným účinkem.

o autorovi: 1830 – 1890
Rakouský malíř krajinář.

Eduard Boehm
114100. Pocestný u horského jezera
Dražba ukončena:24.04.2024 20:26:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:14 000 Kč