Emil Zimmer - Rybolov na rybníku

Olejová tempera, 37x112 cm. Signováno vpravo dole E. Zimmer 72. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 118 cm

o autorovi: 1912 – 1975
Malíř, grafik. Vyučil se litografem. Studoval na Škole uměleckých řemesel v Brně u prof. Süssera, pak na UMPRUM v Praze, posléze na AVU v Praze u M. Švabinského. Žil v Brně, kde pracoval jako rytec portrétů do černé žuly. Ve volné tvorbě maloval portréty, také zátiší, kytice a krajiny. Ilustroval dětské knihy, prováděl grafické práce, navrhnul barevné okno pro kostel sv. Jakuba v Brně. Byl členem výtvarného spolku Marold.

vydraženo velký formát
113721. Rybolov na rybníku
Dražba ukončena:31.03.2024 20:10:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 200 Kč