Konstantin Bušek - Sv. Václav

Plaketa na mramorovém podstavci. Obecný kov, 8,5x7,5 cm. Celková výška 11 cm. Signováno Konst. Bušek.

o autorovi: 1861 - 1938
Narodil se v Huse u Sychrova. Jako syn řezbáře se vyučil v otcově dílně. V 90. letech 19. století pracoval jako modelér železné litiny v komárovských železárnách. Jeho dílem byly figurální modely římských vojáků, bohyně, chlapce, lovce, portrétní busty národních buditelů, stejně jako reliéfy, plakety a běžné vybavení interiéru. Po přestěhování do Prahy kreslil zejména české hrady a starou městskou architekturu v Praze, Písku, Táboře i jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.

95989. Sv. Václav
Dražba ukončena:04.06.2023 20:21:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč limit (04.06.2023 20:17:30) 8235
500 Kč 02.06.2023 7:42:23 7959