středoevropský malíř 18. stol. - Tomyris potápí hlavu mrtvého Kýra do nádoby s krví

Nejdelší strana: 142 cm

Olej na plátně, ve výřezu 79 x 114 cm, nesignováno. Novodobý široký rám 109 x 142 cm.

Pozn.: Rentoilováno.

Předložená olejomalba zobrazuje příběh, kdy Královna Tomyris potápí hlavu mrtvého Kýra do nádoby s krví. Uspořádaní kompozice můžeme rozdělit do dvou skupin, kde skupině napravo od centru obrazové kompozice s mladíkem s hlavou Kýra dominuje výrazná postava královny. Skupině nalevo dominuje mohutná postava může v červeném oděvu a muže po jeho pravici v jasných žlutých šatech, dívajících se na odehrávající se děj. Pozadí kompozice je tvořeno dynamickou architekturou, záclonou, která uzavírá obrazový prostor a průhledem do dálky, kde je viditelné zatažené nebe. Barevné akcenty kompozice tvoří šaty zmíněných dominantních postav, které září na pozadí druhého plánu provedeném ve zdrženlivém teplém okru. Jedná se o nepochybně kvalitní umělecké dílo středoevropského malíře 18. století, podobné malby jsou stabilně ceněny ve sběratelských kruzích.

vydraženo velký formát doporučujeme
středoevropský malíř 18. stol.
91426. Tomyris potápí hlavu mrtvého Kýra do nádoby s krví
Dražba ukončena:29.03.2023 21:33:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:32 000 Kč