Václav Špála - Sběr jablek

Detail položky

Detail položky

Linoryt, 17x11 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 30 cm

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo top
92521. Sběr jablek
Dražba ukončena:26.03.2023 20:09:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:7 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 000 Kč 26.03.2023 20:06:43 9845
6 500 Kč limit (26.03.2023 20:04:54) 6517
6 500 Kč 26.03.2023 20:04:55 9845
6 000 Kč limit (26.03.2023 20:02:41) 6517
5 500 Kč 26.03.2023 19:37:11 9845
5 000 Kč limit (26.03.2023 19:37:05) 12489
5 000 Kč 26.03.2023 19:37:06 9845
4 900 Kč limit (26.03.2023 19:37:00) 12489
4 800 Kč 26.03.2023 19:37:01 9845
4 700 Kč limit (26.03.2023 19:36:55) 12489
4 600 Kč 26.03.2023 19:36:56 9845
4 500 Kč limit (26.03.2023 19:36:42) 12489
4 400 Kč 26.03.2023 19:36:43 9845
4 300 Kč limit (26.03.2023 19:36:37) 12489
4 200 Kč 26.03.2023 19:36:38 9845
4 100 Kč limit (26.03.2023 19:15:45) 12489
4 000 Kč 26.03.2023 19:15:46 12422
3 900 Kč limit (26.03.2023 19:13:23) 12489
3 800 Kč 26.03.2023 19:13:24 12422
3 700 Kč limit (26.03.2023 19:12:46) 12489
3 600 Kč 26.03.2023 19:12:47 12422
3 500 Kč limit (26.03.2023 19:12:30) 12489
3 400 Kč limit (26.03.2023 19:12:29) 12422
3 200 Kč limit (26.03.2023 19:12:09) 12489
3 100 Kč 26.03.2023 19:12:10 12422
3 000 Kč limit (26.03.2023 19:11:54) 12489
2 900 Kč limit (26.03.2023 19:11:53) 12422
2 700 Kč limit (26.03.2023 19:11:05) 12489
2 600 Kč 26.03.2023 19:11:06 12422
2 500 Kč limit (26.03.2023 19:10:52) 12489
2 400 Kč 26.03.2023 19:10:53 12422
2 300 Kč limit (26.03.2023 19:10:30) 12489
2 200 Kč 26.03.2023 19:10:31 12422
2 100 Kč limit (26.03.2023 18:44:03) 12489
2 000 Kč limit (26.03.2023 17:48:28) 5083
1 900 Kč 26.03.2023 17:48:29 7237
1 800 Kč limit (26.03.2023 14:18:17) 5083
1 700 Kč limit (26.03.2023 14:18:16) 11157
1 400 Kč limit (26.03.2023 13:45:24) 11157
1 300 Kč 26.03.2023 13:45:25 8857
1 200 Kč limit (26.03.2023 13:25:41) 11157
1 100 Kč 26.03.2023 12:02:12 659
1 000 Kč limit (23.03.2023 18:12:07) 5083
1 000 Kč 23.03.2023 18:12:08 11157
900 Kč limit (21.03.2023 6:41:14) 5083
800 Kč 21.03.2023 3:59:39 12202
700 Kč 21.03.2023 0:15:27 10207
600 Kč 20.03.2023 23:44:59 8103
500 Kč 19.03.2023 10:51:28 11398