Vladimír Svoboda - Abstrakce

Kombinovaná technika, 81x61 cm. Signováno uprostřed Svoboda 94. Olištováno.

Nejdelší strana: 83 cm

o autorovi: 1937
Narodil se v Jiříkovicích. Formálně výtvarně vzdělán není. Svůj talent rozvinul při práci na restaurování v dílně bratří Kotrbových v Brně. Ovlivněn surrealismem a fantaskním uměním, vytvořil si osobitou malířskou techniku. Náměty své tvorby čerpá z přírody a biblických příběhů. Jeho velkoformátové obrazy nacházejí uplatnění v mnohých veřejných prostorách včetně sakrálních.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 40 000 Kč.

Vladimír Svoboda
92331. Abstrakce
Dražba ukončena:26.03.2023 20:06:49
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:18 000 Kč