Martin Benka - Tři borovice

Olej na plátně, 50x68 cm, signováno vpravo dole M. Benka, rám.

1888, Kiripolec u Malecek na Slovensku - 1971, Malacky
Vycestoval za uměním do Vídně, kde se seznámil s českým novinářem, který mu doporučil studia u Aloise Kalvody v Praze. Po 5 letech studií v jeho krajinářské škole se umělecky osamostatnil. Měl silný vliv na současné slovenské malíře (Bazovský, Ondreička,...). Mezi válkou maloval v Kosticích, Týnci, Lanžhotě, Ratíškovicích a Rohatci. Kromě malby krajin výraznou pozornost přilákal soubor šesti interiérů slováckých jizeb. Často tvořil v okolí Bratislavy a Spišska. V rámci vzdělávání cestoval po Itálii a Francii. Vystavoval doma i v zahraničí (Vídeň, Benátky,...).

3069. Tři borovice
Dražba ukončena:26.11.2015 18:50:00
Vyvolávací cena:150 000 Kč
vydraženo za:300 000 Kč