Josef Liesler - Trojhlaví

Kombinovaná technika, 32x45 cm. Signováno vlevo dole Liesler 75. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 62 cm

Obraz Trojhlaví patří k dílu jednoho z předních protagonistů českého umění 20. století, kteří se ve své tvorbě opírali o surrealistické způsoby vyjadřování. Lieslerova volná malba se v souladu s touto charakteristickou vyznačuje subjektivním zprostředkováním vztahu ke skutečnosti, které autor propojoval s bohatou imaginací a vnitřní introspekcí, jak je toho předložené dílo jasným dokladem. Jedná se o zčásti abstraktní, zčásti figurativní kompozici srostlice transformovaných lidských hlav, které stmeluje motiv zvířecí lebky. Dílo, ve kterém lze cítit ozvuky vztahu ke starému umění, je zpracováno zcela originální technikou. Její nedílnou součást představuje nejen pozornost věnovaná detailu a křehkým lineárním motivům, ale také kolorit, který útvar srostlých tváří zasazuje do jakéhosi fantaskního neurčeného prostoru. Jedná se o vysoce hodnotného reprezentanta tvorby přední osobnosti českého umění 20. století. Leislerova díla jsou zařazena v prestižních českých i zahraničních sbírkách.

o autorovi: 1912 - 2005

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 050 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
91379. Trojhlaví
Dražba ukončena:29.03.2023 20:04:18
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:28 000 Kč