.. - Naušnice s ametysty 1,10 ct, zlato 585/1000, značeno platnou puncovní značkou "labuť", hrubá hmotnost 2,76 g

Vintage 14K zlaté náušnice s ametystem – 2,76 g – značka výrobce – 33,6 mm

Elegantní vintage náušnice ze 14K žlutého zlata s živými broušenými ametysty v ozdobných prolamovaných montážích. Design se vyznačuje jemnými pákovými zapínáními a detailním zlatnickým zpracováním typickým pro šperky z první poloviny 20. století.

Materiály:

14karátové zlato (testováno XRF)

Ametyst

Rozměry:

Celková hmotnost: 2,76 g

Rozměry: 33,6 × 9,6 × 4,8 mm

Drahokamy:

Ametyst: 2 kusy, oválný tvar, broušený

Rozměry: cca 6,2 × 4,3 × 2,3 mm každý

Celková hmotnost v karátech: cca 1,10 ct (dohromady)

Barva: středně fialová

Průhlednost: průhledný

Přírodní inkluze viditelné pod zvětšením

Puncovní značky:
Značky výrobce na zapínání (viz fotografie).

Období a styl:
Vintage, pravděpodobně polovina 20. století.
Klasický evropský design s prolamovanými zlatými detaily a jemně broušenými drahokamy, které krásně odrážejí světlo.

..
153227. Naušnice s ametysty 1,10 ct, zlato 585/1000, značeno platnou puncovní značkou "labuť", hrubá hmotnost 2,76 g
Zbývá:74 dnů, 19 hodin
Konec dražby:18.03.2026 20:05:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč