Vintage 14K zlaté náušnice s ametystem – 2,76 g – značka výrobce – 33,6 mm
Elegantní vintage náušnice ze 14K žlutého zlata s živými broušenými ametysty v ozdobných prolamovaných montážích. Design se vyznačuje jemnými pákovými zapínáními a detailním zlatnickým zpracováním typickým pro šperky z první poloviny 20. století.
Materiály:
14karátové zlato (testováno XRF)
Ametyst
Rozměry:
Celková hmotnost: 2,76 g
Rozměry: 33,6 × 9,6 × 4,8 mm
Drahokamy:
Ametyst: 2 kusy, oválný tvar, broušený
Rozměry: cca 6,2 × 4,3 × 2,3 mm každý
Celková hmotnost v karátech: cca 1,10 ct (dohromady)
Barva: středně fialová
Průhlednost: průhledný
Přírodní inkluze viditelné pod zvětšením
Puncovní značky:
Značky výrobce na zapínání (viz fotografie).
Období a styl:
Vintage, pravděpodobně polovina 20. století.
Klasický evropský design s prolamovanými zlatými detaily a jemně broušenými drahokamy, které krásně odrážejí světlo.