Alberto Giacometti - Kráčející muž

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, celková výška 45 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
58435. Kráčející muž
Dražba ukončena:28.04.2021 19:43:17
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:18 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
18 000 Kč limit (28.04.2021 19:38:16) 2346
17 000 Kč 28.04.2021 19:38:17 8586
16 000 Kč limit (28.04.2021 19:31:29) 2346
15 000 Kč 28.04.2021 19:31:30 1331
14 000 Kč limit (28.04.2021 16:06:49) 2346
13 000 Kč 28.04.2021 16:06:50 1331
12 000 Kč limit (28.04.2021 16:05:38) 2346
11 000 Kč 28.04.2021 16:05:39 1331
10 000 Kč limit (28.04.2021 16:05:09) 2346
9 500 Kč 28.04.2021 16:05:10 1331
9 000 Kč limit (14.04.2021 21:53:35) 2346
8 500 Kč 14.04.2021 21:53:36 5290
8 000 Kč limit (14.04.2021 21:53:21) 2346
7 500 Kč 14.04.2021 21:53:22 5290
7 000 Kč limit (14.04.2021 21:53:06) 2346
6 500 Kč 14.04.2021 21:53:07 5290
6 000 Kč limit (14.04.2021 12:42:15) 2346
5 500 Kč 14.04.2021 12:42:16 3229
5 000 Kč limit (14.04.2021 12:42:05) 2346
4 900 Kč 14.04.2021 12:42:06 3229
4 800 Kč limit (14.04.2021 12:41:58) 2346
4 700 Kč 14.04.2021 12:41:59 3229
4 600 Kč limit (07.04.2021 21:06:18) 2346
4 500 Kč 07.04.2021 21:06:19 4490
4 400 Kč limit (07.04.2021 15:04:37) 2346
4 300 Kč 07.04.2021 15:04:38 2152
4 200 Kč limit (06.04.2021 16:38:05) 2346
4 100 Kč 06.04.2021 16:38:06 3743
4 000 Kč limit (06.04.2021 16:37:59) 2346
3 900 Kč 06.04.2021 16:38:00 3743
3 800 Kč limit (06.04.2021 16:37:53) 2346
3 700 Kč 06.04.2021 16:37:54 3743
3 600 Kč limit (02.04.2021 17:16:15) 2346
3 500 Kč limit (02.04.2021 17:16:14) 3229
2 300 Kč limit (02.04.2021 17:16:03) 2346
2 200 Kč 02.04.2021 17:16:04 3229
2 100 Kč limit (02.04.2021 17:15:58) 2346
2 000 Kč 02.04.2021 17:15:59 3229
1 900 Kč limit (02.04.2021 17:15:53) 2346
1 800 Kč 02.04.2021 17:15:54 3229
1 700 Kč limit (02.04.2021 10:32:23) 2346
1 600 Kč 02.04.2021 10:32:24 3743
1 500 Kč limit (02.04.2021 10:13:25) 2346
1 400 Kč 02.04.2021 10:13:26 2412
1 300 Kč limit (02.04.2021 7:58:43) 2346
1 200 Kč 02.04.2021 7:58:44 7005
1 100 Kč limit (01.04.2021 22:58:54) 2346
1 000 Kč 01.04.2021 22:58:08 849