Jaroslav Hudec - Konvolut 2 obrazů

Nejdelší strana: 77 cm

Olejomalby na karotnu, 47x32 cm a 21x64 cm. Signovány J. Hudec. Rámovány.

Pozn.: Rámy mírně poškozeny.

o autorovi: 1910 – 1996
Malíř. Vyučil se v oboru dekorační malíř, navštěvoval večerní kurzy na UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU v Praze v ateliéru figurální malby M. Švabinského. Ve 30. a 40. letech maloval krajinu a lidi na Hlinecku a Valašsku. Později se soustředil na ženské postavy v interiéru, k jeho tématům také patřily scény z cirkusového prostředí. Několik let se svou ženou, dětskou lékařkou, žil a maloval v Tunisu. V posledních letech se zaměřil na zátiší a uličky staré Prahy.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 900 Kč.

114820. Konvolut 2 obrazů
Dražba ukončena:21.04.2024 21:20:21
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 400 Kč