Nejdelší strana: 99 cm
Materiál kov. Výška 99 cm. Signováno na podstavci Jakubec.
Pozn.: Dílo odkazuje na román K.Čapka a Boleveckou katastrofu v Plzni. Vystaveno na výstavě Mixér v roce 2024 v Depu2015.
o autorovi: Narozen 1996, Praha.
Malíř, sochař a šperkař. Vystudoval Art and Design Institut obor Malba v ateliéru Romana Franty (BcA). V současnosti studuje na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni obory Socha a prostor a Nová média.
V roce 2023 představil kolekci svých soch v galerii Mánes.
Ve své tvorbě interpretuje témata dnešní doby, jako je univerzálně pociťovaná krize bytí a individuální izolace v uspěchaném světě tohoto století.
Jeho výtvarným dílem se prolíná zkoumání současné globalizované, a přesto rozdrobené společnosti, ve které je člověk osamělý v davu. Svůj komentář často prokládá ironií a kontrastními elementy.
Sochařská tvorba se vyznačuje strhujícími, čistými liniemi v syrovém kovu, které vyniknou v interiéru a organicky zapadnou do přírodního prostoru.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 000 Kč.