Jaroslava Solovjevová - Městské střechy

Olejová tempera, 48x36 cm. Signováno vlevo dole J. Solovjevová. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 62 cm

Předložený výjev Jaroslavy Solovjevovy představuje pohled do města, ve kterém autorka čerpala neustalou inspiraci. Zobrazení střech města je jedním z hlavních motivů tvorby umělkyně, které autorka zobrazuje z ptačí perspektivy. Je to velké město, ve kterém se cítíme osamoceně nebo útulek, ve kterém se cítíme bezpečně? Odpověď na tuto otázku je skrytá v divákovi samotném. Díváme se na harmonickou soustavu budov, jejichž rytmus je tvořen pomocí střídajících se tlumených a jasných barevných tónů. Barevné kompozici dominují zemité odstíny, které doplňuje šedý tón, kontrastem slouží výrazná červená barva. Obrysy zobrazených budov jsou tvořeny pomocí jistých tahů štětce, které tvoří černá a místy bílá barva. Velice působivá ukázka tvorby Jaroslavy Solovjevovy nesmí uniknout pozornosti milovníka a sběratele domácího umění 20. století a doporučujeme ji jako skvělou investiční příležitost.

o autorovi: 1926 – 2013
Malířka, grafička. Studovala na VŠUP v Praze ve speciálce E. Filly. Věnovala se krajinomalbě, zachycovala především městskou zástavbu a témata všedního dne. Inspiraci nacházela v českých městech i v Paříži. Její tvorbu charakterizovalo zjednodušení tvarů a tlumená barevnost.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 80 000 Kč.

113080. Městské střechy
Dražba ukončena:28.03.2024 20:40:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:13 000 Kč