Litografie, 24x30 cm. Číslováno 137/300. Signováno vpravo dole tužkou K. Černý 1945. Slepotiskové razítko Elk. Rám, pasparta, sklo.
o autorovi: 1910 - 1960
Narodil se v Brně. Studoval v Praze na Ukrajinské akademii a AVU u prof. Obrovského. Okouzlila ho Paříž a francouzská, hlavně přímořská krajina. Jeho častými náměty byly přelidněné bary a zahradní restaurace, milenci, krajina jižních Čech, řeka s parníkem, ale také zátiší ovlivněná kubismem. Pro svůj talent byl velmi ceněným autorem. Zajímavostí je, že písmeno Š připojoval ke své signatuře z vděčnosti za podpou své matky, za svobodna Šíchové.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 000 000 Kč.