Karel Kryl - Vesnice

Akvarel, 43x55 cm. Signováno vlevo dole Kryl K. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 60 cm

o autorovi: 1919 – 1978
Malíř, sochař. Studoval soukromě u prof. Šindeláře a sochaře Kapinuse. Věnoval se zejména volné tvorbě a monumentálním pracím v architektuře. Vytvářel vitráže, keramické mozaiky, nástěnné dekorativní kompozice. Ve volné tvorbě se věnoval zpočátku kresbě a akvarelu, později převážila olejomalba. Zachycoval atmosféru krajiny a města, byl autorem řady brněnských vedut. Od poloviny 60. let kreslil i figuru a vytvářel plastiky. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha, MG Brno, v Muzeu města Brna a GU Karlovy Vary.

90622. Vesnice
Dražba ukončena:26.02.2023 21:09:27
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:7 500 Kč