Karel Kryl - Vesnička v zimě

Akvarel, 33x49 cm. Signováno vpravo dole Kryl K. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 66 cm

o autorovi: 1919 – 1978
Malíř, sochař. Studoval soukromě u prof. Šindeláře a sochaře Kapinuse. Věnoval se zejména volné tvorbě a monumentálním pracím v architektuře. Vytvářel vitráže, keramické mozaiky, nástěnné dekorativní kompozice. Ve volné tvorbě se věnoval zpočátku kresbě a akvarelu, později převážila olejomalba. Zachycoval atmosféru krajiny a města, byl autorem řady brněnských vedut. Od poloviny 60. let kreslil i figuru a vytvářel plastiky. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha, MG Brno, v Muzeu města Brna a GU Karlovy Vary.

93459. Vesnička v zimě
Dražba ukončena:09.04.2023 21:35:37
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 200 Kč