Olej na plátně, 53x42 cm. Nesignováno. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Dílo bylo vystaveno v Galerii Joži Uprky v Uherském Hradišti na výstavě - Tváří v tvář. Výstava žánrových portrétů českých a evropských malířů od 18. století do současnosti.
Nejdelší strana: 65 cm
Předložený obraz zapůsobí nestrojeným podáním portrétu mladé dívky a atraktivním malířským projevem. Dívka je zahalena v tmavohnědém šálu, přes hlavu má přehozený vyšívaný šátek a pohled upírá mimo divákovu osu. Obraz jako celek vyniká nepřikrášleným dojmem, který se prosazuje ve věrném odstínu dívčiny pleti, jejím výrazu anebo v zacházení s kompozicí. Syté zemité barvy kontrastují s jasným světlým pozadím, které portrétu dodává ráz ikony. Podobizna si však stále zachovává pevné ukotvení v oblasti žánrové malby. Po technické stránce je třeba upozornit na malířův rukopis, který je charakteristický hutnými nánosy pigmentů na podložku a ponecháním čitelné struktury tahů. Jedná se kvalitní dílo, které vytvořil umělec značných schopností.