Luděk Marold - Rozhovor

Nejdelší strana: 70 cm

Kvaš na kartonu, 66x49 cm. Signováno vpravo dole L. Marold. Rám, sklo.

Předložené dílo od Luďka Marolda zachycuje dvě mladé dívky během rozhovoru v soukromí. Dívka sedící ve středním plánu obrazové kompozice se lehce opírá o pohovku, její zamyšlený pohled nenuceně uniká očím diváka. Postava po její pravici je zachycená ve výrazném profilu a dívá se na společnici. Autorova paleta zvýrazňuje křehkost výjevu, ve kterém dominuje pastelová barevnost a běloba, kterou odstiňují jemné modro-šedé tóny. Lehké tahy štětce nanáší barvu na kompozici, ve které cítíme vzdušnost prostoru. Malíři se podařilo předat kouzlo okamžiku, vystihnout krásu letmé chvíle každodennosti, jenž s velkou oblibou zobrazoval na svých dílech. Jedná se o vynikající ukázku Maroldovy tvorby, která je velice ceněná ve sběratelských kruzích a je skvělou akviziční příležitostí pro uměleckou sbírku 19. století.

o autorovi: 1865 - 1898

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 000 000 Kč

vydraženo top posouzeno znalcem
105221. Rozhovor
Dražba ukončena:15.11.2023 20:50:28
Vyvolávací cena:10 000 Kč
vydraženo za:140 000 Kč