Max Schurmann - Stromy u vody

Olej na kartonu, 50x95 cm. Signováno vlevo dole Max Schurmann. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 111 cm

o autorovi: 1890-1960
Narodil se ve Štvrtku na Ostrove. Studoval na Akademii výtvarných umění ve Vídni (prof. Griepenkerl, Bacher), pak na Akademii Julien v Paříži. V letech 1914-18 byl jako cizí státní příslušník internován v klášteře ve francouzském městečku Espalion. V letech 1920-25 pracoval v Paříži. Mezi 1925-31 vedl soukromou malířskou školu v Nitře. V roce 1929 se natrvalo usadil v Bratislavě, kde si v roce 1938 otevřel soukromou malířskou školu. 1941-45 působil jako profesor na Oddělení kreslení a malování bratislavské SVŠT.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.

117209. Stromy u vody
Dražba ukončena:26.06.2024 20:27:19
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč