Otakar Lebeda - U rybníka

Olej na plátně, 30x47 cm. Nesignováno. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Přiložen Odborný posudek PhDr. Michaela Zachaře.

Nejdelší strana: 61 cm

o autorovi: 1877 - 1901
Narozen v Praze. Již v 15 letech začal studovat na pražské AVU v Mařákově krajinářské škole. Spolu s Antonínem Slavíčkem a Antonínem Kavánem byl jeho nejvýznamnějším žákem. Projevil se u něho vliv impresionismu (návštěva Paříže), ve svém vývoji došel k figurální malbě se znaky nadcházejícího expresionismu. Svou slibnou kariéru předčasně ukončil sebevraždou ve čtyřiadvaceti letech.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 200 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
81129. U rybníka
Dražba ukončena:27.07.2022 21:39:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:26 000 Kč